יום רביעי, 11 ביולי 2018

זמן קריאה - "מצפן לזוגיות ראויה" מדריך לשותפות במיניות ואינטימיות מאת ניצה ירום...

הספר "מצפן לזוגיות ראויה מדריך לשותפות במיניות ואינטימיות" מאת ניצה ירום, נועד להקל על הקורא להכיר את התשוקה המינית ואת המבוכה שבמפגש האינטימי כצורך אנושי מענג ומקרב, הספר נועד לעזור להבין את סבך היחסים המיניים ולהתיר אותם, להפוך סטריאוטיפים ופנטזיות לדיאלוג אנושי בין אנשים , ללא תיוג של מגדר או גיל.

מיניות ויחסי מין נושאים מאוד מביכים בקרב הרבה אנשים, מאוד קשה להחשף גם עם בן הזוג זהו נושא  נושא אפוף מסתורין, מעורר וגם מביך, גם כהורים קשה לנו להסביר על מיניות לילדים המתבגרים שלנו, יש הרבה מבוכה סביב נושאי המין, בעבר הייתה יותר מבוכה היום בעידן המודרני יש יותר מודעות והבנה ופתיחות בנושאי המיניות, אך עדיין נשארה סוג של אפלה סביב הנושא.
כולם עסוקים במין, רבים נוטים להכחיש זאת, נשים כיום פעילות ומצהירות בגלוי על תשוקתן המינית ונאבקות בהטרדות מיניות, גברים, שזכותם לעונג הייתה במהלך השנים עובדה חברתית, נסוגים במקרים רבים להיות שחקני משנה,  העיסוק החברתי במין הוא לרוב במוקצן ובסנסציוני , מדברים על מין, אבל חסרים שפה לדבר בשניים.
קיים עיסוק רב במין והיצע גדול של אופציות — בסטוצים, בפורנו, בפרסומות, תוכניות ראיונות וריאליטי — והאנשים נעים בין הפגנתיות למבוכה.
האדם הוא יצור מיני בעל יצר וזקוק לפרטנר,היצר והנפש מבקשים את החיבור הזוגי, אך השותפות והתיאום בשניים קשים להשגה, לרוב בולט בו המאבק בין צרכים ואינטרסים.
באמצעות דוגמאות מחדר הטיפולים המאירות את הסבך הקיים, מביאה ד”ר ניצה ירום את ניסיונה הרב ואת התבוננותה כפסיכולוגית וכפסיכואנליטיקאית,. המחברת מתווה דרכים מאתגרות לקרבה, עונג ואינטימיות, בעולם המפתה והמבלבל של זמננו, הספר "מצפן לזוגיות ראויה", הינו ספר מרתק מאוד, ולוקח את הקורא לסיפורים של אנשים שחווים קשיים במיניות שלהם, ודרך הדוגמאות ניתן להבין את מקור הבעיה, את דרך הפתרון, ובעיקר הספר מעורר לחשיבה סביב הנושא המורכב הזה שנקרא מין ומיניות, מאוד אהבתי ומבחינתי זהו ספר חובה לכל זוג, ולכל אדם גבר ואישה כאחד, וגם לפסיכולוגים, מאמנים, מטפלים ועוד..

זהו ספרה העשירי של ד”ר ניצה ירום, ספריה ראו אור בעברית ובאנגלית, והיו מיועדים בעיקר לאנשים במקצועות הטיפוליים, ספר זה הוא השני בסדרת מצפן, המיועדת לקהל הרחב, קדם לו הספר "מצפן להורות ראויה — מדריך לשיח הבין דורי". הספרים בסדרה נועדו לאפשר לקוראים לפתח מצפן פנימי להבנת עולמם ולבניית מסגרת ידידותית ויחסים אינטימיים התואמים את רוח הזמן.

ניצה ירום, פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית, מדריכה שנים רבות פסיכולוגים המטפלים בילדים ובמתבגרים ומדריכים הורים, לאתגר שנדרש לעדכון ההורות כיום.

הספר: מצפן לזוגיות ראויה - מדריך לשותפוץ במיניות ואינטימיות,   מאת:ניצה ירום
הוצאת פרדס הוצאה לאור
306 עמודים, 88 ש"חאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה