יום שני, 28 במאי 2018

זמן קריאה - מה יש לקוף לומר בשבת בבוקר? סיפורי חיות ואנשים מאת: מושי בן-אליעזר...

"מה יש לקוף לומר בשבת בבוקר", הוא לא ספר לילדים אבל הוא דווקא כן מתאים למבוגרים שיש בהם חדווה של  ילדים כאלו שמתרגשים מאהבתם של כלבים, נפעמים מתרגילים של חתולים ובכלל תוהים על הקשרים הרבים והמורכבים בין אדם לחיה.


בספרון המקסים "מה יש לקוף לומר בשבת בבוקר" ,מאוגדים 41 סיפורים קצרים וקצרים פחות, פארודיות עוקצניות העושות שימוש בחיות, והרהורים על חיות ומערכות יחסים עם המין האנושי, מושי בן אליעזר מביא לקורא ספר שמשלב את אהבתו העצומה לבעלי חיים ודרך הסיפורים עוברים לקורא גם החיים שלו, וההתמודדות שלו עם חייו, האנשה זה דבר מקסים, ובתוך הסיפורים הקצרים בהחלט מקבלים תובנות וגם פתרונות לכל מיני קונפליקטים שתופסים אותנו מידי פעם, מאוד אהבתי את הסיפורים ומכל אחד למדתי משהו, ואין על חיות גם אני נפעמת כל פעם מחדש מחיות, בהחלט ניתן ללמוד מהן הרבה מאוד, על המין האנושי.
מושי בן אליעזר אוהב ומגדל חיות מילדותו,הוא גדל על סיפורי טרזן, מוגלי ופנג הלבן, מלחמת יום הכיפורים שיבשה את חלומו של מושי ללמוד וטרינריה ובסופו של דבר הובילה אותו לדוקטורט בתקשורת באוניברסיטת ניו יורק,  כאשר הוא מתמחה בסמנטיקה ובעיקר במטאפורות ובדימויים לשוניים.
בחמש עשרה השנים האחרונות מושי משמש כמאמן אישי ליחידים,  למנהלים ולעסקים ומתמחה באימון לפרישה.
פרסם שני ספרים בתחום האימון )קואצ'ינג): "סופרוויז'ן ב- “CAUCHING
ו-"עוזר המאמן" (עם ד"ר אורלי אדלר).
מושי, נכדו של דוד בן גוריון, נשוי לבוניה, אב לאיתי ולאדם וסב לאורי ולמתן,  מקבל הרבה אהבה גם מכלב מעורב בעל פסי בלונד המתחזה לקולי אוסטרלי,  ועונה לשם סם.
הספר: "מה יש לקוף לומר בשבת בבוקר?,   מאת:מושי בן אליעזר
עריכה: הגר ינאי; עריכה לשונית: שלומית ליקה, איורים: אלי פרמינגר, עיצוב: אנדי ורצבורגר.
130 עמ',  69 ₪,  הוצאת פרדס

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה